Відмінність індустріальних шин від сільськогосподарських

Питання по відмінності сільськогосподарських шин від індустріальних часто виникають у тих людей, які не так давно зіткнулися з потребою їх використання. Ці питання найчастіше пов'язані з тим, що розміри і тих, і інших шин можуть збігатися. При цьому, сільськогосподарська гума коштує на порядок дешевше індустріальної. Через це у багатьох і виникає бажання придбати на кар'єрний трактор шину від польового, наприклад. Давайте ж розберемося, що до чого!

 Індустріальні шини використовуються для техніки, яка працює в жорстких умовах, що вимагають від гуми великого запасу міцності і витривалості, на відміну від техніки, яка працює в полі. В останньому випадку основним критерієм є не міцність, а добре зчеплення з грунтом і делікатне «ставлення» шини до поверхні. 

 Для виготовлення шин різного призначення використовуються і абсолютно різні поєднання матеріалів, кожне з яких має свої особливі властивості. Наприклад, коли виготовляються індустріальні шини, основним компонентом є штучний каучук з певними добавками (вони у кожного виробника свої). Завдяки цьому, такий вид покришок має солідний запас зносостійкості і без проблем витримує великі навантаження, високі температури і інші несприятливі умови. Однією з особливостей індустріальної гуми є використання великого шару сталевого прогумованого корду в якості підсилюючого елемента під протекторним шаром індустріальної шини.

А ось критерії, яким повинні відповідати сельхозні шини, дещо інші, що обумовлює зміни в технології виробництва. Виробники дещо жертвують міцністю і зносостійкістю гуми, але цілком відіграють це тим, що покришка отримує одну дуже важливу якість - вона має відмінне зчеплення з землею і при цьому не пошкоджує поверхню при використанні. Якщо на трактор поставити індустріальні шини і випустити в поле, то відразу ж будуть помітні наслідки такого рішення - земля, нещадно пошкоджена шинами, призначеними для їзди по жорстким поверхням.

 

Важливо відзначити, що одним з ключових відмінностей індустріальних і сільськогосподарських шин є малюнок протектора. У сельхозних протектора в основному використовуються два типи малюнків: «ялинка» (для тягової техніки; забезпечує добре зчеплення) і «струмочок» (для причепів). В індустріальних шинах використовується набагато більша різноманітність малюнків, що залежить від умов роботи техніки - це і «Z-подібний» малюнок, і «ключки», і та ж «ялинка», і багато інших.

 Також можна помітити різницю в індексі навантаження шин. Індустріальні шини завжди витримують більш високе навантаження (в деяких випадках - до 50%), ніж сельхозкі. Якщо індустріальну техніку помилково або з метою економії поєднати з сельхозшіною, то покришка просто-напросто лопне. А це, в свою чергу, може пошкодити ходову вашої машини. Не буду деталізувати, у скільки саме може обійтися подібного роду «економія».

Чому індустріальні шини дорожчі?

Чи можна їх взаємозамінювати сільськогосподарськими?

  Індустріальні шини мають більш високу вартість у порівнянні з сільськогосподарськими через те, що технологія виробництва промислової гуми значно складніша. Крім того, такі покришки повинні пройти на порядок більше етапів при виготовленні, виробник використовує більшу кількість матеріалів (тих же сталевих кордів, наприклад), що і обумовлює підвищення вартості.

 Замінювати одні шини іншими категорично не рекомендується, так як кожен тип гуми призначений для виконання певного виду завдань і буде абсолютно непридатним при виконанні іншої роботи. Незважаючи на різницю у вартості, потрібно брати індустріальні шини для промислової техніки, а сельхозні - для польової, щоб уникнути нервування, затримок в робочому процесі і, звичайно ж, зайвих витрат!

Замовити зворотній дзвінок